Koç olarak engelli toplumunun kaynaşmasına katkı sağlayın.

Koç olarak topluma değer katın.

Bünyemizde gönüllü olarak çalışan koçlar, engelli bireyler ile birebir görüşmeler gerçekleştirerek onlara destek oluyor ve psikolojik katkı sunuyor.


Başvurunuzu gerçekleştirin.

Koç olmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Ekibimiz başvurunuzu değerlendirdikten sonra tarafınıza ulaşacak ve sonuç hakkında bilgilendirme sunacaktır.

Başvuruların ortalama incelenme süreci 3 iş günüdür. İnceleme sonrasında başvurusu kabul edilen koç adaylarına hizmet talep eden engelli bireylerin atamaları yapılacaktır.Tecrübenizi sunun.

Bir engelli birey olarak sahip olunan hayat tecrübesini diğer engelli bireyler ile paylaşmak ve böylece engelli bireyler arasındaki paylaşımı arttırmak, koç olmak isteyen adaylarımızdan en sık duyduğumuz hedeflerden biridir.

Değer katın.

Bir engelli bireyin hayatına dokunmak ve ona yardım etmek, engellerin kaldırılmasındaki en değerli adımlardan biridir. Yardımlaşarak sosyal engellerin yok edilmesi, gelecek nesillerdeki engelli bireylerin de hayat kalitelerini arttırmak için ulaşılması gereken bir hedeftir.

Ne zaman? Nerede?

EngelYok bünyesinde gönüllü koç olarak çalışmak için özel gereksinimler bulunmamaktadır. Engelli bireylerin hayatına katkı sağlama isteği duymak, hayat tecrübelerini paylaşma arzusunda olmak, yardım etmeyi ve değer katmayı istemek, aradığımız temel özelliklerdir.

Koçluk hizmetinin önemli bir bölümü internet üzerinden online olarak yürütülmektedir. Bu nedenle iyi bir internet bağlantısına sahip olmak, görüşmelerin daha akıcı geçmesini sağlamaktadır.

Aynı şehirde bulunan koçlar ve hizmet talep eden engelli bireyler, yürüttüğümüz anlaşma neticesinde belirli kafe ve restoranlarda buluşup gıda harcamalarını ücretsiz bir şekilde karşılayabilirler.